You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Cyklinowanie bezpyłowe

Cyklinowanie bezpyłowe

Chcesz dać nowe życie swojemu parkietowi, ale przeraża Cię sprzątanie? Zainteresuj się cyklinowaniem bezpyłowym

Piękny parkiet z pewnością robi wrażenie i czyni mieszkanie piękniejszym i bardziej przytulnym. Wymaga on jednak odpowiedniej pielęgnacji i regularnego odświeżania. W niejednym polskim domu znajdują się wspaniałej jakości parkiety mające nawet po kilkadziesiąt lat.

Nowe życie może im dać cyklinowanie, jednak wiele osób odkłada skorzystanie z tej usługi w nieskończoność, obawiając się sprzątania po całym procesie. Niewygodne jest często też sam proces zabezpieczania mebli przed pyłem.

Na szczęście dziś dostępna jest usługa znana jako cyklinowanie bezpyłowe, dzięki któremu nie trzeba się już obawiać pozostałego po zabiegu nieładu. Podłoga traktowana jest w nim szlifierkami, które zawierają wbudowany odkurzacz, który od razu pochłania pył.

Zdarza się jednak, że parkiet posiada w niektórych miejscach większe szczeliny lub ubytki. Firmy oferujące cyklinowanie bezpyłowe podczas procedury wykorzystują więc też specjalne szybkoschnące spoiwa, które są w stanie uzupełnić podłogę, a po ich zastosowaniu ta jest dokładnie polerowana.

Wycyklinowaną podłogę warto też polakierować, zwłaszcza że na rynku istnieje dziś wiele lakierów barwnych, które pozwolą nadać parkietowi zupełnie nowy wygląd, który można w większym stopniu dopasować do obecnie obowiązujących trendów.