You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Cyklinowanie podłóg Warszawa

Cyklinowanie podłóg Warszawa

Cyklinowanie podłóg Warszawa

Drewniany parkiet jest niezwykle eleganckim i wytrzymałym podłożem, który sprawdza się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Jednak drewno musi co pewien czas być cyklinowane. Co to jest cyklinowanie?

Cyklinowanie podłóg Warszawa.
Drewniana podłoga bardzo często ma na sobie wiele warstw lakieru, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Właściciele parkietów używają także różnorodnych środków, które zabezpieczają podłogę przez zdarciem. Co pewien czas te warstwy muszą być usunięte, aby na nowo polakierować podłogę. Jest to cyklinowanie, które odbywa się przy pomocy specjalnego sprzętu przeznaczonego do tego celu. W zależności od stopnia uszkodzenia podłogi czasami należy wykonać ten zabieg kilka razy. Podczas cyklinowania należy dobrać odpowiednią gramaturę papieru ściernego.

Dlaczego należy cyklinować podłogę?
Drewniany parkiet może pięknie wyglądać przez bardzo długie lata. Jednak musi być on odpowiednio pielęgnowany. Lakierowanie zapewnia bezpieczeństwo desek. Jednak z biegiem czasu lakier musi być ściągnięty, aby został położony nowy. Cyklinowanie sprawia, że parkiet odzyskuje swój naturalny wygląd. Oczywiście w przypadku cienkich desek wykonanie cyklinowania jest niemożliwe, gdyż może doprowadzić do znacznego uszkodzenia parkietu.