You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Czas kupić mieszkanie

Czas kupić mieszkanie

Po długiej przerwie powracam do pisania bloga. Decyzja została podjęta – w końcu zamierzam kupić mieszkanie. Mało tego, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć odpowiednie mieszkanie w ciągu najbliższych 3 miesięcy – tak żeby przeprowadzić się najpóźniej w lipcu tego roku. Ale zobaczymy co wyjdzie z tych moich planów. W każdym razie na siłę nie mam zamiaru kupować mieszkania, które mi się nie podoba.

Na chwilę obecną wstępnie wiem już, że mam zdolność kredytową w przynajmniej 4 bankach i to nawet w jednym na kredyt w euro, także teraz pozostaje mi już tylko wybrać odpowiednią agencję nieruchomości, wynegocjować prowizję i wyruszyć na poszukiwanie mieszkania.

Planuję kupić mieszkanie 2-pokojowe w wielkiej płycie na jednym z Poznańskich blokowisk. Cechy które powinno posiadać moje idealne mieszkanie to:

usytuowane przynajmniej na 1-szym piętrze, parter odpada
balkon, najlepiej typu loggia
osobna kuchnia z oknem
osobne, nieprzejściowe pokoje
najlepiej niski blok
blisko przystanku tramwajowego

Zobaczymy na jakie kompromisy trzeba się będzie ostatecznie zgodzić. Jedno wiem na pewno – mieszkanie na parterze jest dla mnie nie do przyjęcia. Z balkonu też raczej ciężko mi będzie zrezygnować. Ze względu na to, że zależy mi na niskiej cenie pewnie będę musiała zrezygnować z marzenia o niskim bloku.

Jestem bardzo ciekawa jak w rzeczywistości wygląda teraz rynek mieszkaniowy w Poznaniu. Przeglądałam dzisiaj mieszkania na dom.gratka.pl i kilka nieruchomości mnie zainteresowało, więc może nie będzie tak źle.

Moimi doświadczeniami z kupnem mieszkania zamierzam się dzielić tutaj na blogu. Mam nadzieję, że wiedza tutaj zebrana pomoże wielu osobom zmierzyć się z zakupem ich wymarzonego m.