You are here:  / Porady / Jak dociąć listwy przysufitowe?

Jak dociąć listwy przysufitowe?

Jak dociąć listwy przysufitowe?

Czy cięcie listew przysufitowych jest trudne? Czy każdy poradzi sobie z tym zadaniem? Warto wiedzieć, że większość listew przysufitowych wykonana jest ze styropianu. Jest to materiał, który pozwala na użycie narzędzi ręcznych. Styropian z lekkością poddaje się sile ludzkich rąk.
Jak dociąć listwy przysufitowe? Jakie narzędzia wykorzystać do tego zadania? Dobór właściwych narzędzi to połowa sukcesu.
Wiele osób zastanawia się, jak dociąć listwy przysufitowe w rogach. Wymagany tam jest kąt docięcia 45 stopni. Jak estetycznie i prawidłowo dociąć listwę pod kątem 45-ciu stopni? Czy można to zrobić „na oko”. Zdecydowanie ta metoda nie jest polecana. Nawet najbardziej wprawne oko może zawieść.
Jak dociąć listwy przysufitowe? Jak zrobić to dobrze? Należy wykorzystać do tego celu skrzynię uciosową. Taka skrzynia posiada wyżłobienia, które wskazują, w którym miejscu poprowadzić piłę, aby uzyskać idealny kąt 45 stopni.
Jak dociąć listwy przysufitowe? Czym wykonać cięcie? Najlepiej nadaje się piła o drobnych ząbkach. Taka piła odpowiednio wchodzi w materiał i nie powoduje pękania ani nieestetycznych nierówności na krawędziach. Niektórzy korzystają z nożyka do tapet, jeśli listwa nie jest bardzo gruba. Docinanie listew z właściwymi narzędziami jest zadaniem prostym i szybkim.