Warto inwestować w przyszłość. Czasem trzeba rzucić się na głęboką wodę i zainwestować większą sumę pieniędzy po to, aby później zwróciło się to kilkukrotnie. Wydają się to być słowa skierowane do bankierów lub ludzi, którzy pasjonują się giełdą, ale nic bardziej mylnego. W tym stwierdzeniu jest przekaz także dla gospodarstw domowych. Każdy już chyba słyszał o kolektorach słonecznych, wykorzystaniu energii odnawialnej Słońca. Kiedyś taki pomysł wydawałby się ludziom śmieszny, ale dziś to niemal chleb powszedni. Warto zwrócić uwagę na to, że w ten sposób można z łatwością pomóc ratować tę planetę
Na początku, należy zainwestować w kupno kolektorów, nie jest to jednak ogromna suma. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy kolejny słoneczny dzień to mniejsze wydatki związane z ogrzewaniem i podgrzewaniem wody. W czasie słonecznego lata przez większość dni piece mogą w ogóle nie być potrzebne. Aby jednak wszystko poszło zgodnie z tą trafną myślą, należy przyłożyć dużo uwagi do poprawnego montażu paneli słonecznych. Po pierwsze, urządzenia powinny być skierowane w stronę południową, tak aby możliwie jak najbardziej wydłużyć czas pobierania energii słonecznej . Kolektory należy umieszczać na miejscach jak najbardziej nasłonecznionych, dlatego ostateczną decyzją często bywa dach, który bardzo rzadko bywa zacieniony, dodatkowo nie wiąże się to z utratą przestrzeni użytkowej. Aby panele działały jak najlepiej, poleca się montować je w taki sposób, aby ich nachylenie wynosiło 20, 45 lub 60 stopni.
Najodpowiedniejsza z tych trzech opcji jest kąt nachylenia w wysokości 45 stopni. Jeżeli ktoś chciałby zainstalować takie właśnie kolektory, ale koszty go przerażają to zawsze może postarać się o dofinansowanie w wysokości nawet 45% ceny zestawu solarnego. Ważne jest także to, aby montażem takiej instalacji zajęli się ludzie doświadczeni, fachowi, z dobrą opinią. Nie jest to praca, którą łatwo poprawić, na dodatek, pieniędzy także nikt nie będzie skory zwrócić. Aby znaleźć odpowiednią firmę montażową warto poszperać na różnych forach i przejrzeć opinie.
Nasze źródło: http://www.dom.pl/instalacje/ogrzewanie-domu-i-mieszkania