You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Jak sfinansować nieruchomość?

Jak sfinansować nieruchomość?

Zanim zaczniemy realizować swoje marzenia o posiadaniu własnych czterech kątów najpierw powinniśmy zastanowić się nad tym jak sfinansujemy zakup domu, lub mieszkania. Do wyboru mamy kilka opcji.

W każdym przypadku rozwiązanie będzie miało swoje wady i zalety. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt, to automatycznie musimy się liczyć z tym, że takie zobowiązanie będziemy spłacać przez wiele długich latach. Drugą opcją jest zamiana posiadanej nieruchomości na drugą nieruchomość. W tym przypadku pewnie też będziemy musieli ponieść jakieś koszty, ale nie będą one tak duże jak kredyt. Kolejnym rozwiązaniem jest opcja pół na pół. Jest to dobry krok zarówno dla tych, którzy zdecydują się na budowę domu, jak i dla tych którzy będą kupować gotowe mieszkania. Jeżeli chodzi o budownictwo, to na przykład za gotówkę możemy kupić grunt, a kredyt możemy zaciągnąć tylko na budowę.

Jak widać z powyższych przykładów rozwiązań jest kilka. Należy przemyśleć każdą z tych opcji i wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie.