You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Listwa do zabudowy karnisza

Listwa do zabudowy karnisza

Jak dobrać kolor listwy sufitowej?

Jedną z bardziej popularnych form ukrycia mało atrakcyjnego karnisza jest zabudowa z wykorzystaniem listwy maskującej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się wyglądem i rodzajem materiału. Aby dopasować najbardziej odpowiedni wygląd tego elementu dekoracyjnego, trzeba poznać kilka wskazówek dotyczących aranżacji.

Pierwszym i najważniejszym aspektem jest określenie, jak chcemy zaaranżować pomieszczenie. Jeżeli pokój ma być urządzony w eleganckim i barokowym stylu, najbardziej odpowiednie będą listwy o bogato zdobionym wykończeniu. Listwy do zabudowy karnisza o bardziej wyszukanym profilu będą zawsze się świetnie komponowały z ekstrawaganckim wystrojem. Nowoczesna oprawa wnętrz stawia raczej na prostotę, a więc standardowy profil o prostokątnym wykończeniu będzie zawsze dobrym rozwiązaniem.

Kolorystyka tutaj też nie jest bez znaczenia. Białe i neutralne odcienie to dominująca kolorystyka klasycznych pomieszczeń. Listwa do zabudowy karnisza w bardziej elektryzującym kolorze może pasować do bardziej odważnych aranżacji z wykorzystaniem rozbudowanych profili. Jest to ciekawy sposób na akcentowanie wystroju np. salonu. Tego typu zabiegi są jak najbardziej pożądane także w pokojach dziecięcych, gdzie barwy mogą przeplatać się w różnorodny sposób.