You are here:  / Nowości / Listwy przypodłogowe Dekorplanet

Listwy przypodłogowe Dekorplanet

Jakie są rodzaje listew przypodłogowych?

Każdy produkt na tym świecie zdołał się już doczekać różnych swoich odsłon, bo też nasz świat cały czas mknie do przodu i stara się unowocześniać, a nie stać w miejscu. Listwy przypodłogowe Dekorplanet także są w tym momencie produktami mocno zróżnicowanymi. A musimy wiedzieć, że każda ich konkretna odmiana ma swoje szczególne cechy, o których powiemy poniżej.

Pierwszą propozycją są listwy MDF. To listwy tworzone z płyty wykonywanej ze specjalnych włókien drzewnych, które ceni się głównie za ich uniwersalny klasyczny wygląd, wytrzymałość oraz prostą konstrukcję. Nawet one na przestrzeni lat doczekały się swojej ulepszonej i udoskonalonej wersji, którą stały się listwy MDF o właściwościach wodoodpornych.

Chyba nawet popularniejsze od listew MDF są poliuretanowe listwy przypodłogowe Dekorplanet, czyli listwy wysoce wytrzymałe, podatne na kształtowanie i… malowanie. To, co klienci lubią w nich najbardziej, to właśnie ich zmienny wygląd. Listwę poliuretanową można zabarwić na absolutnie dowolny kolor. Ona nie musi być zresztą gładka. Producenci chętnie pokrywają jej powierzchnię fantazyjnymi wzorami.

Ostatni wariant to natomiast listwa drewniana, czyli propozycja bardzo klasyczna. A czy dobra? Często tak, albowiem drewno jest najlepszym wyborem dla aranżacji klasycznych i eleganckich.