You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Sprawdź ile warte są mieszkania w twoim mieście!

Sprawdź ile warte są mieszkania w twoim mieście!

Niedawno powstał projekt internetowy e-wyceniarka.pl, dzięki któremu mamy możliwość zorientowania się jakie są średnie ceny mieszkań w dzielnicy miasta, w którym zamierzamy kupić nieruchomość.

Co ciekawe, podawane wyceny sporządzone są na podstawie cen transakcyjnych zaczerpniętych z aktów notarialnych. A dodatkowo podawana jest nie tylko średnia ale także najniższa i najwyższa cena, co pozwala się bardziej rozeznać w rozpiętości cen na danym osiedlu.

W tej chwili w systemie dostępne są tylko największe polskie miasta: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków, ale właściciel portalu – firma Wyceny i Ekspertyzy Sp. z o.o. – planuje poszerzać go także o inne miasta.

Uważam, że warto sobie sprawdzić jak kształtują się ceny na różnych osiedlach w naszym mieście. Np. w Poznaniu średnie ceny potrafią się różnić nawet o kilkaset złotych z zależności od dzielnicy (przy tym samym standardzie).

E-wyceniarka.pl może nam pomóc w kupnie mieszkania, a szczególnie w ocenie czy proponowana przez sprzedającego cena nieruchomości jest racjonalna w stosunku do standardu mieszkania i lokalizacji.