You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Studenci chętnie wynajmują domy

Studenci chętnie wynajmują domy

Studenci chętnie wynajmują domy

Rozpoczął się nowy rok akademicki. Ruch na rynku wynajmu nieruchomości zaczyna się – po ostatnim kwartale szaleństwa w trakcie którego studenci poszukiwali lokum, nieco uspokajać. W tym roku, ceny za wynajem nieruchomości nie spadały aż tak, jak spodziewali się studenci – sprytni żacy wymyślili więc inny sposób na radzenie sobie z trudnościami lokalowymi – mianowicie domy na wynajem.

Domy na wynajem to nie całkiem nowy, ale do niedawna dość niepopularny sposób na radzenie sobie ze zbyt drogimi – jak na studenckie kieszenie – mieszkaniami. Wynajem domu okazuje się jednak niezwykle opłacalny. Za standardowe, 3 pokojowe mieszkanie, nie ulokowane w centrum zapłacić trzeba około 1800 – 2200zł. Dom, z czterema pokojami można wynająć za 2000 zł na miesiąc, a jeśli wybierzemy miejscowość pod Warszawą, to cena może spaść nawet do 1200 – 1500 za miesiąc. W efekcie, studenci są w stanie obniżyć koszty mieszkania o 100-150 zł na głowę, bez konieczności zmniejszania standardu mieszkania. Z reguły, domy mają przynajmniej dwie łazienki, tak więc nawet 4 pokojowy dom z 8-10 studentami nie stanowi problemu dla mieszkańców.

Jeszcze wygodniej żyje się studentom w podwarszawskich miejscowościach – tu jednak, trzeba posiadać własny samochód i mieć pewien dystans do studenckiego życia, bowiem mieszkanie za miastem nieco je ogranicza.