You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Szamba betonowe – Polkowice

Szamba betonowe – Polkowice

Jednym z najpopularniejszych sposobów pozbywania się nieczystości z sieci kanalizacyjnej jest bezodpływowy zbiornik czyli szambo. Wiele firm oferuje najróżniejsze ich rodzaje, różniące się wielkością, kształtem a przede wszystkim materiałem z jakiego zostały wykonane. Najczęściej wybieranymi przez klientów zbiornikami są tradycyjne szamba betonowe.
Jak każde rozwiązanie maja one swoje zalety i wady jakie warto poznać zanim zastosujemy je w sowim domu. Najważniejszą zaletą szamba z betonu jest jego wyjątkowa wytrzymałość większa niż zbiorników plastikowych. Szamba betonowe charakteryzują się też większym ciężarem, dzięki czemu głębiej osiadają w gruncie i nie grozi im wypłukanie przez wody gruntowe. Są też o wiele tańsze, dzięki czemu można znacznie zaoszczędzić na kosztach wykonania instalacji kanalizacyjnej.
Szamba betonowe mają też pewne wady. Warto tu wspomnieć o problemach z ich montażem, do którego nierzadko jest potrzebny dźwig, co wynika z dużej masy nawet pustego zbiornika. Czasami przy nieprawidłowym podłączeniu zdarzają się problemu ze szczelnością.