You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Szyna karniszowa

Szyna karniszowa

Rodzaje szyn karniszowych?

Szyna karniszowa jest obecnie na rynku bardzo popularna ze względu na prostotę montażu, łatwość zastosowania oraz uniwersalność dizajnu.
Stanowi doskonałą alternatywę wszędzie tak gdzie niemożliwe jest zastosowanie tradycyjnych karniszy.
Szyny karniszowe mają wiele walorów, które sprawiają, że są bardzo chętnie stosowane przez prywatnych inwestorów, oraz w przestrzeniach biurowych.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na nadanie każdej okiennej aranżacji nowoczesnego stylu. Pozwalają na tworzenie aranżacji okiennych bez obawy o niespójność stylu z uwagi na ich delikatność oraz subtelność formy.
Jakie są rodzaje szyn karniszowych?
Rozróżniamy kilka rodzajów szyn karniszowych: jednotorowe i wielotorowe.
Czym sugerować się przy wyborze właściwej opcji?
Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Mechanizm działania polega na poruszaniu się żabek po jednym, dwu lub trzech torach. Ilość torów, oznacza de facto ilość tkanin, które chcemy wykorzystać w aranżacji. Jeden tor oznacza, że możemy zawiesić jedną tkaninę (firanę czy zasłonę) jeśli natomiast zależy nam na uzyskaniu nieco bardziej skomplikowanego efektu upięcia warto zastanowić się nad wykorzystaniem dwóch, czy trzech torów, Wówczas możliwy jest do uzyskania efekt warstwowości tkanin.