You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Wzory balustrad balkonowych drewnianych

Wzory balustrad balkonowych drewnianych

Krajobrazy miast

Miasta mają swoje charakterystyczne krajobrazy. Można mówić o kilku charakterystycznych. Po pierwsze – niemal w każdym mieście jest centrum miejskie, zazwyczaj jest to starówka, czyli stare miasto. To często plac centralny otoczony starymi kamienicami. Na środku placu stoi niejednokrotnie historyczny budynek ratusza.
Po drugie większość miast ma swoje mniejsze lub większe blokowiska. Krajobraz takiej przestrzeni to stojące w różnej konfiguracji wielkie betonowe bloki, pomalowane w kolorowe, nieregularne pasy, mające małe balkony. Na blokowiskach znajdują się place zabaw, ławki, ścieżki, śmietniki i trzepaki.
Po trzecie w miastach odnajdziemy zawsze jakieś osiedla domków jednorodzinnych. Pejzaż takich osiedli to rozmaitość brył domostw, pomalowanych na dowolne kolory, mających balustrady balkonowe drewniane lub metalowe. Jest tu dużo zieleni, gdyż przy domkach zazwyczaj są nieduże lub większe ogródki, w których właściciele działek chętnie sadzą drzewa, sieją trawę, otaczają działkę krzewami, tworząc żywopłoty.