You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Sztukateria styropianowa

Sztukateria styropianowa

Sztukaterią styropianową szybko ozdobisz każde wnętrze

Budujesz dom lub remontujesz mieszkania i szukasz pomysłu na ciekawą aranżację. Czy wiesz, czym jest sztukateria styropianowa? To właśnie rozwiązanie twojego problemu.

Sztukateria styropianowa to różnego rodzaju elementy wykończeniowe i ozdobne, dzięki którym w prosty sposób wykończysz pomieszczenie. Różnego rodzaju listwy, wsporniki, gzymsy, narożniki czy nawet kolumny są wykonane ze styropianu. Są wyjątkowo proste w montażu – wystarczy je przykleić w odpowiednim miejscu. Możesz je też pomalować na wybrany kolor.
Oferta sztukaterii styropianowej jest bardzo bogata. Możesz znaleźć klasyczne rozwiązania, ale też są kolekcje w nowoczesnym stylu. To pozwoli ci wybrać styl, który najbardziej ci pasuje.

Wbrew obiegowym opiniom, sztukaterię styropianową możesz stosować właściwie wszędzie. To nie są wykończenia, które nadają się wyłącznie do dużych, stylowych pomieszczeń. Ciekawie umieszczone listwy czy osłony na kinkiety znakomicie ozdobią np. niewielką sypialnię.
Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie sztukaterii, to pamiętaj o zachowaniu pewnego umiaru. Jest to szczególnie ważne przy mniejszych pomieszczeniach. Zbyt duża ilość dekoracji będzie przytłaczać oraz optycznie zmniejszać pomieszczenie. Natomiast jeśli je dobrze dobierzesz, to pokój nabierze wyjątkowego charakteru.