You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Bramy Budownictwo Architektura

Bramy Budownictwo Architektura

Odgrodzić się

Oglądając krajobrazy polskich miast i miasteczek trudno nie oprzeć się wrażeniu, że większość ludzi odgradza się od świata. Każde podwórko, posesja jest szczelnie oddzielona od wzroku ciekawskich przechodniów nieraz bardzo szczelnym ogrodzeniem – nawet betonowym. Skąd bierze się ten trend, zauważany nawet w małych miejscowościach?

Wpisując w dowolną wyszukiwarkę internetową hasło: Bramy Budownictwo Architektura, zauważymy ogromną ilość różnorodnych systemów ogrodzeniowych. Od najprostszych zrobionych z siatki po bardzo dekoracyjne z kamienia, drewna i metalu. Owszem część z nich prezentuje się efektownie i estetycznie. Ale nie wszystkie. Szczególnie dotyczy to grupy ogrodzeń, które niczym mur szczelnie maja otoczyć posesję. Kiedy widzimy takie ogrodzenia, nasuwa się pytanie czy właściciel się czegoś obawia, a może coś chce ukryć? Trochę to zabawne, trochę straszne. Niemniej uzasadnione są pytania o celowość stawiania szczelnego ogrodzenia własnego domu.

Naszą naturalną potrzebą jest posiadanie własnej przestrzeni życiowej, a taka stanowi także własny dom z terenem go otaczającym. Chcemy zaznaczyć granice własnego terytorium – to też jest zrozumiałe, a nawet konieczne dla własnego i cudzego bezpieczeństwa. Jednak stawianie niemal pancernych ogrodzeń wydaje się nieco dziwne.

Przecież wpisując hasło: Bramy Budownictwo Architektura możemy znaleźć tyle różnych propozycji ogrodzeń, które będą spełniały swoje podstawowe funkcje. Natomiast wybór szczelnych ścian ogrodzeniowych zawsze wzbudza zaciekawienie i zainteresowanie, a jednocześnie wprowadza w krajobraz elementy niepokoju.