You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Mieszkania dla młodych – Polkowice

Mieszkania dla młodych – Polkowice

Zakup mieszkania jest ogromną inwestycją dla większości Polaków. Zgromadzenie odpowiedniego kapitału nie jest łatwe, a kredyty hipoteczne wiążą się z restrykcyjnymi wymogami do spełnienia. Wiele młodych osób ma problem z pozyskaniem potrzebnej sumy, ponieważ bank uznaje, że nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej. Mieszkania dla młodych zakupione na kredyt dla wielu osób są jednak jedyną szansą na własne lokum. Warto jednak pamiętać, że nie otrzymamy sumy, która odpowiada kosztom inwestycji, ponieważ banki obecnie wymagają wkładu własnego (często rzędu około 20-30 tys. złotych).

Miesięczne raty często są wysokie, a ich spłacanie stanowi duże obciążenie dla domowego budżetu. Wysokość rat zależy od wartości nieruchomości, wysokości wkładu własnego, rodzaju spłaty (raty równe lub malejące).
W najlepszej sytuacji są osoby, którym udało się skorzystać z preferencyjnych dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, który zastąpił wcześniejszy program Rodzina na Swoim. Taki preferencyjny kredyt na zakup pierwszego mieszkania dostępny jest zarówno dla singli, jak i małżeństw.