You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Wizyta w Bydgoszczy

Wizyta w Bydgoszczy

Bydgoszcz miałem przyjemność odwiedzić kilkukrotnie. Nie jest to raczej miasto, do którego przyjeżdża się dla samego zwiedzania, jednak od kilku lat organizowane są tu koncerty artystów światowego formatu. Sam jestem muzykiem i uwielbiam koncerty. Przy okazji tych kilku muzycznych wydarzeń, w jakich udało mi się uczestniczyć, miałem okazję poznać nieco Bydgoszcz.
Jedną z takich imprez były juwenalia w 2011 roku. Oprócz samego koncertu bardzo spodobała mi się architektura Wyspy Młyńskiej, gdzie juwenalia się odbywały. Od tego czasu zawsze, gdy znajdę się w Bydgoszczy, odwiedzam to miejsce – stara zabudowa, bliskość wody i zadbany teren sprawiają, że bardzo dobrze się tu czuję. Wyspa znajduje się niedaleko dworca, więc taki spacer nie nastręcza problemów.
Jeśli już mowa o wodzie – warto przejść się wybrzeżem Brdy, zobaczyć jak znakomicie nowe budownictwo komponuje się w Bydgoszczy ze starymi budynkami. Spośród wszystkich bydgoskich zabytków chyba najbardziej lubię spichrze, które zaczęto wznosić jeszcze w XVIII wieku.