You are here:  / Nieruchomości i Architektura / Jak zmienić obicie krzesła kuchennego?

Jak zmienić obicie krzesła kuchennego?

Kuchnia to miejsce, które na co dzień bardzo intensywnie eksploatujemy. Ze względu na charakterystykę tego miejsca, krzesła kuchenne są narażone na działanie wysokich temperatur, wielogodzinne siedzenie na nich oraz zabrudzenia związane z jedzeniem. To sprawia, że ich żywotność spada, a wykorzystana tapicerka może wymagać już nie tylko odświeżenia, ale również wymiany. Wówczas warto zastanowić się jaką tapicerkę wybrać oraz dokonać jej wymiany. Możemy zrobić to we własnym zakresie lub postawić na pracę specjalistów.

Jak zrobić to samodzielnie? Przede wszystkim powinniśmy zacząć od przygotowania niezbędnych materiałów i narzędzi, które pomogą nam w prawidłowym i skutecznym wykonaniu tego procesu. To czego potrzebujemy to przede wszystkim nowa tkanina, którą będziemy chcieli wymienić obecną tapicerkę. Materiał obiciowy może to być wybrany dowolnie według własnych potrzeb i preferencji.To czego jeszcze potrzebujemy to profesjonalny zszywacz tapicerski, który umożliwi nam dokładne umocowanie tapicerki. Oprócz tego, będziemy potrzebowali również takich narzędzi jak śrubokręt, gruba igła i wytrzymałe nici oraz kombinerki.

Co zrobić krok po kroku?

Po przygotowaniu przestrzeni warsztatowej oraz narzędzi powinniśmy rozpocząć od demontażu kolejnych elementów krzesła, czyli oparcia i siedziska. Należy to zrobić delikatnie, aby nie uszkodzić bryły mebla. Pomoże nam w tym śrubokręt i podważając materiał będziemy usuwać go z interesujących nas powierzchni. Następnie dotnijmy materiał, który przygotowaliśmy na nowe obicie. Oczywiście musimy zostawić więcej materiału, dzięki czemu z łatwością zrobimy zakładkę, aby przyszyć ją do mebla. Po zerwaniu materiału, zobaczymy wypełnienie siedziska. Jeżeli nie jest ono zniszczone to z powodzeniem może nam posłużyć przy nowej tapicerce.

Po przygotowaniu siedziska powinniśmy przyłożyć materiał oraz na zakładkę naciągać i mocować przeciwległe sobie fragmenty. Dzięki takiemu metodycznemu montażowi, zadbamy o odpowiednie naprężenie materiału. Te same czynności musimy wykonać z oparcie. Dobrej jakości tkanina oraz nici pozwolą nam na wykorzystywanie krzesła przez kolejne lata. Wybierając odpowiednią tkaninę do kuchni zadbajmy o to, by była łatwa w pielęgnacji i maksymalnie odporna na brud.